Hana Ryška Studená

jednatel společnosti Stuha z.s., certifikovaný terapeut (felinoterapie, atreterapie, canisterapie, hiporehalibitace HPSP, zdravotník ZZA) volnočasový pracovník, trenér jezdců a zvířat, pedagog, milovník zvířátek, furrík, a zkušený šermíř.

Pod záštitou sdružení Stuha z.s. nabízím terapeutické služby.

Mám za sebou více než 25 let zkušeností

v práci s dětmi, historickém šermu, tréninku koní a jezdců, studovala jsem na  SOUZ Kroměříž (obor chovatel koní) – zde byli úžasné praxe v Napajedlích a Tlumačově, dále mám vystudované a ukončené maturitou gymnázium a obor předškolní a mimoškolní pedagogika SECRJ Jihlava (maturita z Výtvarné výchovy), kurz felinoterapie, arteterapie, kurz odchytu zvířat bez pána na VfU Brno, kurz zdravotníka ZZA.

 

Od roku 1994 jsem byla vedoucí oddílu Bystří bobři pod S.P.J.F Brno, zjistila jsem jak moc mě naplňuje práce s dětmi, pořádání akcí, a celý ten proces příprav, plánování, vymýšlení a ve výsledku užívání si radosti těch, pro které to dělám.

V roce 1999 jsem založila skupinu Sdružení jezdectví a historického šermu Ultimum dei gratia, v kterém jsem fungovala jako jednatel, manažer, volnočasový pracovník, animátor, trenér koní, jezdců a jezdec-kaskadér. 

Od roku 2016 jsem pracovala jako učitelka v MŠ a od července 2018 až do nynějška opravovala a budovala areál a pracovala jsem jako osobní pečovatelka o svého tatínka (umřel ve věku 94 let v únoru 2021).

Od roku 2021 mám ukončený kurz hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi včetně kontaktní terapie s koňmi.

Nyní naplno spravuji Rodinné a terapeutické centrum Stužka a pod jeho záštitou nabízím služby které vám pomůžou terapeuticky nebo organizačně.

Ráda pomáhám.

Našla jsem se v tom pomáhat lidem i zvířátkům, proto jsem založila neziskovou organizaci Stuha z.s. čehož je součástí i azyl pro nechtěná zvířátka Stužka.

Mám úspěšně absolvovaných nespočet kurzů a workshopů abych mohla lidem dodávat ztracené sebevědomí a povzbuzovat radost ze života.

Snažím se aby našli cestu zpět ke svému nitru, a to nejčastěji když za mnou přijedou do centra Stužka. Organizuji zde workshopy, akce, sezení, terapeutické i zábavně vedené programy.
Držím se hesla „Chovej se k ostatním jak chceš aby se chovali k tobě!“

Jsem pro každou srandu

Spousta lidí mi říká že mám „zápal kosti od blbosti“ a víte co? Je to pravda. Neberu se vážně, dokáži se s věcmi poprat a brát optimisticky i těžce zvladatelné sitace.

Netypický manažer

Asi mě nemůžete zařadit mezi typické terapeuty nebo manažery sedící v křesle ve své kanceláři delegující úkoly na podřízené.

Stěhuju náčiní na akcích, chystám program, telefonuji s pronajímateli prostor, zařizuji kooperaci s vedením akce abych vypomohla i když si zrovna jedu užívat sama program (například na CVVZ 20, protože prostě nedokážu jen stát a nic nedělat. 

Ráda jsem uprostřed dění, mám přehled a chci aby vše bylo pintlich dokonalé dle možností. Spoustu akcí jsem úspěšně zařídila s VELMI omezeným rozpočtem.

Rozmanité hobby

Mezi moje koníčky patří zejména tvoření – což se pojí k vymýšlení akcí nejen pro děti do školek, ale i pro arteterapie. Díky mému vzdělání a zájmům znám spousty méně známých stylů tvoření a umím je využít pro zábavu i terapii. Od obyčejného kreslení pastelkami po pryskiřicové dekorace.

Dále můj život nemálo ovlivňují zvířátka. Máme je odkajživa a nedokážu si bez nich život ani představit. Nemají papíry, nejsou to značkové výstavní kusy. Jsou to z nejvíce procent zachránění nechtění a zubožený tvorové ponechané jinými lidmi na pospas. Se zvířátky, která chtějí znovu najít cestu k lidem trénujeme na animal terapie, aby zvládli účinkovat například na VAŠÍ AKCI NEBO TEAMBUILDINGU jako terapeutické zpestření.

A dále kromě sledování filmů, a hraní her jsem zainteresovaná do světa Furry komunity. Pomáhám mládeži, organizuji tábory či srazy. Také zvyšuji povědomí o pravém smyslu furry komunity, spousta lidí si myslí že jde o perverzní úchylku, ale přitom je to úplně nevinný koníček který může také příjemně zpestřit například den dětí! Velké plyšáky milují i dospělý kteří ve furry komunitě nejsou!

Šerm můj směr ovlivnil taky. Na táborech organizuji kurzy základy sebeobrany.

Vzdělání

2014 – 2017

Škola ekonomiky a cestovního ruchu, Jihlava, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika -3 roky

1998 – 1999

SOUZ Kroměříž obor Jezdec a chovatel koní

1994 – 1998

Gymnázium Vyškov

1986 – 1995

ZUŠ Rousínov obor hudební – hra na housle + výtvarná činnost

1986 – 1994

ZŠ Rousínov základní škola

2017 – trvající

Stuha z.s.

Jednatel, manager, terapeut, zdravotník, hlavní vedoucí

2016 – 2018

MŠ Žatčany

Asistentka pedagoga, učitelka

1999 – 2014

SJHŠ Ultimum dei gratia o.s.

Jednatel, volnočasový pracovník s dětmi, vedoucí mimoškolních aktivit, grantový a projektový manažer, trenér koní a jezdců, vedoucí kroužků a oddílů (šermířský, jezdecký, dramatický, rukodělný)

1998 – 2016

krátkodobé brigády

Ráda se na nich učím a poznávám nové věci – vedoucí na táborech, McDonald, BVV Brno, Dermacol, Moduslink Brno, Bubi Brno, Restaurace Pod radnicí, a další